Pioneers in the industry, we offer duplay tenaculum forceps, teale vulsellum forcep, dartigues forceps, shirodkar uterus forceps, somer uterus holding forcep and green armytage forceps from India.
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Type | Double Tooth |
| Length | 10 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Use Area | General Surgery |
| Lock Type | Self Lock |
| Finish | Matte |
| Autoclavable | Yes |
| Sterility | Non Sterile |
| Size | Upto 5 Inches |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Type | Double Tooth |
| Length | 8 inch |
| Use Area | Gynecology |
| Finish | Matte |
| Size | Upto 5 Inches |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Type | Double Tooth |
| Length | 8 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Jaw Shape | Curved |
| Lock Type | No Lock |
| Autoclavable | Yes |
| Size | 27cm / 10.5 Inches |
| Model No | DF -153-27 |
| Materia | Stainless Steel |
| Usage | Surgery |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Size | 25cm / 10 Inches |
| Material | Stainless Steel |
| Model No | DF -155-25 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Type | Double Tooth |
| Length | 9 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Jaw Shape | Curved |
| Model No | DF 3-154-23 |
| Usage | Surgery |
| Size | 23cm / 9 Inches |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | Upto 5 Inches |
| Usage | Surgery |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | Upto 5 Inches |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | Upto 5 Inches |
₹ 455 / Piece Get Latest Price
| Size | Upto 5 Inches |
| Material | Stainless Stee |
| Usage | Surgery |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 25cm / 10 Inches |
| Model No | DF -152-25 |
| Usage | Surgery |
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | Upto 5 Inches |
Minimum order quantity: 1 Piece
Shalika Angral (PARTNERSHIP)
Bronz Surgical Co.
W M 3 Basti Guzan
Jalandhar - 144002, Punjab, India