Providing you the best range of auvard speculum, kristeller vaginal retractor, kristeller retractor vaginal and sims retractor with effective & timely delivery.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Downz |
| Surface Finishing | Matt |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
| Size in cm | 21 cm |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Type | Scalple Handles |
| Blade Size | Small |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 12 Inch |
| Usage | Reusable |
| Shape | L shape |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Downz |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Type | Sims |
| Blade Size | Large |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 10 Inch |
| Usage | Reusable |
| Handle Type | Flat Handle |
| Finish | Matt |
| Shape | L shape |
| Blade Shape | Curved |
| Set Contents | Set of 3 |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Downz |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Brand | Downz |
| Size | 25 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Application | Hospital |
| Type | Scalple Handles |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Downz |
| Application | Hospital |
| Type | Scalple Handles |
| Size | 25 cm |
Shalika Angral (PARTNERSHIP)
Bronz Surgical Co.
W M 3 Basti Guzan
Jalandhar - 144002, Punjab, India